STUDIEFÖRBUNDSGRUPPEN: Från vänster till höger: Irfan Arslan från Ibn Rushd,  Susanne Lindholm från Bilda, Bengt-Åke Ohlsson från NBV, Eva Humble från SV, Bengt Sunesson från Studiefrämjandet, Anna Wahlback-Jensen från Folkuniversitetet & Bengt Hellkvist från Kulturens.

Saknas på bild: Fredrik Pettersson från ABF, Fredrik Olofsson från Sensus samt Susanna Harjula från Medborgarskolan.

Studieförbundsgruppen 

Länsbildningsförbundet har också en studieförbundsgrupp som består av en representant från vart och ett av de av staten godkända studieförbunden.

 

Eva Humble (Ordförande, adj i styrelsen & AU)

SV Sörmland

016-13 71 50

070- 53 60 470

eva.humble@sv.se


Fredrik Pettersson

ABF

016-16 67 24

fredrik.pettersson@abf.se


Susanna Harjula 
Medborgarskolan
073-521 15 20
susanna.harjula@medborgarskolan.se


Bengt-Åke Ohlsson
NBV
073-276 74 97 
0155-21 24 14 
bengt-ake.ohlsson@nbv.se


Anna Wahlbäck-Jensen
Folkuniversitet
08-550 949 32
anna.wahlback-jensen@folkuniversitetet.se


Fredrik Olofsson 
Sensus
0150-136 00
073-335 77 06
fredrik.olofsson@sensus.se

 

Bengt Sunesson
Studiefrämjandet
0152-65 05 52
bengt.sunesson@studieframjandet.se


Irfan Arslan 
Ibn Rushd
073-519 15 56 
irfan.arslan@ibnrushd.se 

Susanne Lindholm
Bilda
072-856 46 52
susanne.lindholm@bilda.nu